вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne płoty drewniane

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Nietrafnie konserwowane ogrodzenia z drewna prędko się eksploatują i mogą bezpowrotnie stracić swój dotychczasowy czar oraz własności. Decydując się na używanie drewna na ogrodzenie należałoby poznać sposoby pielęgnacji i pielęgnacji takiego płotu. Tylko wówczas zdołamy upajać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszystkie prace konserwujące ogrodzenie z drewna należy zacząć od właściwego i sumiennego przygotowania materiału na płot, bo od tego zależy rezultat finalny własnych prac. Przed użyciem artykułów do ochrony i ozdoby sztachet z drewna niezbędne jest weryfikacja, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie nosi objawów biokorozji. Nie wcześniej niż po zakończeniu obróbki drewna na płot zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu technicznego, który chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz owadami. Gdy ochronimy już nasze płot przed rozwojem biokorozji, trzeba nanosić kolejne amalgamaty, jakie konserwują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli chcemy utrzymać naturalny odcień drewna naszego ogrodzenia, winniśmy zastosować bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu ustalonego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zabezpieczy płot od wewnątrz, jednakże nie stworzy na jego nawierzchni profilaktycznego filmu. Konserwowane w ten sposób ogrodzenie pozostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej i trwalszej protekcji ogrodzenia, winniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, który skuteczniej niż w przypadku impregnatu ochroni płot przed ujemnym wpływem czynników atmosferycznych.

Jak widać aby płoty z drzewa były trwałe należy poświęcić im mnóstwo uwagi oraz opieki.

Zgoła inaczej jest w przypadku płotów z pcv. Ten wersja ogrodzeń jest w całości odporny na czynniki atmosferyczne dzięki czemu nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia plastikowe nie podlegają także biokorozji tym samym dogadzają swoim właścicielom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий